Dragi učenci in učenke,

danes se začenja novo šolsko leto, ki bo polno izzivov, priložnosti in zabave. Verjamem, da ste vsi pripravljeni na uspešno in ustvarjalno delo, ki vas bo navduševalo in bogatilo. Sodelujte s svojimi sošolci in učitelji. Bodite odgovorni, pošteni in prijazni. Vem, da ste sposobni velikih stvari, če le verjamete vase in v svoje sposobnosti.

Šola ni samo kraj, kjer se učite, ampak tudi kraj, kjer se zabavate, smejite in ustvarjate spomine. Je vaša druga družina, kjer vas čakajo prijatelji in učitelji, ki vas imajo radi in vas cenijo. Uživajte v šoli in izkoristite vsak trenutek za oblikovanje dobrih medsebojnih odnosov. Spoštujte sebe in druge, bodite prijazni, strpni in sodelovalni. Pomagajte si med seboj in si priznavajte dosežke. Ne dovolite, da bi kdo trpel zaradi nasilja, zlorabe ali diskriminacije. Bodite glas za tiste, ki ga nimajo.

Bodite radovedni, pogumni in veseli. In ne pozabite se smejati. Smejte se veliko in na glas. Smejte se življenju.

Srečno in uspešno šolsko leto.

Zdenka Bregar Umek,