Namen in vizija sta, da skozi druženje, igro in zabavo otroci pridobijo razne sposobnosti in lastnosti, ki jih bodo uspešno izkoriščali v življenju. Cilji programa so socializacija otrok skozi šport, zavedanje pomena gibanja in rekreacije ter razvijanje gibalnih in ostalih spretnosti
Na samih treningih se bodo otroci, razen osnov rokometa, preko igre učili vseh osnovnih prvin športa in dodatno razvijali osnovne gibalne sposobnosti, koordinacijo v prostoru in ostale spretnosti. Razvijali in oblikovali bodo tudi stališča, navade, kot so pripadnost, borbenost, disciplina, samostojno izvajanje nalog… ki jih lahko spremljajo in jim koristijo tudi v odraslih letih ali pri drugih opravilih/obveznostih že sedaj.