ZBIRANJE RABLJENIH OBLAČIL

KDAJ? OD 18. 3 . – 22. 3. 2024

KJE? OŠ GLOBOKO

Na naši šoli smo se odločili, da se priključimo projektu »Podari obleko, posadi smreko.« Cilj projekta je zmanjšati količine komunalnih odpadkov, kamor sodi tudi tekstil, ki ga lahko ponovno uporabimo in na različne načine recikliramo. S tem seveda močno zmanjšamo količino izpustov CO2.
V ta namen bomo v času med 18. in 22. 3. 2024 na šoli zbirali oblačila, katera ne potrebujete več (majice, hlače, puloverji, jope, jakne, plašči, trenirke …).
Oblačila ne smejo biti strgana, umazana in poškodovana ter ne smejo imeti neprijetnih vonjav.
Vljudno vas prosimo, če lahko oblačila zložite v škatle ali v katero drugo nepovratno embalažo.
Obleke naj vaš otrok prinese v zgoraj omenjenem datumu v šolo, kjer bomo tehtali količino zbranih oblek po razredih.
Zbrana oblačila bodo prišli iskat v petek, 22.3.2023.
V roku 30 dni bomo v zameno za zbrana oblačila na šolo prejeli sadiko smreke.