V torek, 15.3.2016, smo se zopet v sejni sobi Občine Brežice, ki je v Mladinskem centru Brežice, dobili parlamentarci osmih osnovnih šol naše občine in njihovi mentorji.

V letošnjem letu smo razpravljali o pasteh mladostništva.

Po uvodnem pozdravu ravnateljice OŠ Artiče, ki je bila letošnja gostiteljica 26. otroškega parlamenta, smo se učenci in mentorji odpravili na delo. V treh delavnicah smo ugotavljali, katere so pasti mladostništva.

Osnovno šolo Globoko so izvrstno zastopali Gašper Žmavc, Jan Mladkovič in Klemen Geršak.

Po delu v delavnicah je sledila malica in plenarni del, na katerem je bil prisoten tudi župan naše občine. Zasedanje smo zaključili z volitvami predstavnika, ki bo naše sklepe predstavil v Ljubljani. Izvolili smo predstavnika OŠ Pišece.

Mentorica OP Andreja Šiško