Spoštovani!

V nadaljevanju vam posredujemo posebno obvestilo ministrice dr. Simone Kustec:

Dragi otroci, učenci in srednješolci, študenti, spoštovani ravnatelji, vzgojitelji, učitelji, starši, drage državljanke in dragi državljani!

Danes (15. 3. 2020) je vlada sprejela odlok o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih zavodih, s katerim od jutri do preklica zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni COVID-19 prepoveduje zbiranje ljudi v vseh izobraževalnih ustanovah.

Na podlagi omenjenega odloka vlade bo danes nemudoma poslana posebna okrožnica vsem vzgojno-izobraževalnim ustanovam in univerzam po državi.

Vrtci, osnovne šole, osnovne šole s prilagojenim programom, glasbene šole, srednje šole, višje strokovne šole, univerze in samostojni visokošolski zavodi, domovi za učence, dijaški domovi, študentski domovi, organizacije za izobraževanje odraslih do preklica ostajajo zaprti.

Do nadaljnjega je ukinjeno kakršnokoli organizirano varstvo otrok, saj je širjenje virusa COVID-19 najintenzivneje prav preko najmlajših, neposredno ogroženo pa je tudi vse zaposleno osebje.

Prepoved smo skrbno in strokovno premislili. Ukrep je nujen, a za zdravje prav vseh je bil neizbežen.

Lepo prosimo za razumevanje, hkrati pa vas iskreno naprošamo, da našemu navodilu v celoti sledite. Le če bomo dosledno izvrševali navodila, bomo Slovenke in Slovenci premagali tudi to izredno situacijo, ki je, verjamem, za vse nas skrajno neprijetna in težka.

Toplo naprošam vse tiste, ki lahko družinam z otroki, ki potrebujejo varstvo, priskočite na pomoč pri varovanju njihovih otrok – še posebej imam v mislih otroke, katerih starši morajo biti v službah po bolnišnicah, policiji in vojski – da to storite. To naj niso starejši ljudje oziroma tisti, ki so v primeru korona virusa v rizični skupini.

Spoštovani, hvala vam, ker sledite in razumete naša navodila. Delujte samozaščitno in naj iz vseh nas prihaja le solidarnost, razumevanje in naj nas skupna skrb kmalu popelje nazaj v normalno življenje.

Velika zahvala in prošnja gre tudi za požrtvovalno in proaktivno pomoč, ki jo v teh trenutkih nudijo civilna zaščita, župani, lokalne skupnosti.

Za kakršnekoli informacije, povezane v vzgojno-izobraževalnim procesom, se obrnite na našo službo za odnose z javnostmi, kjer vam bodo vselej na razpolago za pojasnila in nasvete.

Skupaj nam bo uspelo! Pazite nase in varujte svoje zdravje.